rolki z planami budowy
Poradniki

Widok na luksus – osiedla premium

Oceń ten artykuł

Wysokiej klasy osiedla, położone w najlepszych lokalizacjach doskonale się sprzedają tworząc modę na mieszkanie w enklawach sektora premium.

Aby jej sprostać nie wystarczy atrakcyjna działka budowalna położona w pobliżu morza i lokalnych atrakcji. Trzeba mieć też pomysł na: architekturę, zieleń, wnętrza, jakość, wygodę, bezpieczeństwo, prywatność, funkcjonalność i oryginalność oferty części wspólnych.

Sprawdź także: Poznański Grunwald – na którym osiedlu najlepiej kupić inwestycyjne mieszkanie?

Najnowsze sopockie osiedle Invest Komfort przy ul. Okrzei jest najlepszym przykładem tego zjawiska. Trzypiętrowe budynki o awangardowej, nowoczesnej linii są nie tylko wykończone z troską o każdy detal, ale też wyposażone we wszystko, czego dziś oczekują klienci sektora premium: przestronne balkony, przeszklenia, oryginalne elementy architektury i designerskie wnętrza, gdzie napotkamy wyłącznie trwałe i szlachetne materiały. Pomysł na odważne założenia przestrzenne spotyka się tu z pełną gwarancją prywatności, jaką daje usytuowanie mieszkań wobec siebie, ogródki przydomowe, aranżacja terenów zielonych i cisza wynikająca  z przeniesienia wszelkich funkcji logistycznych osiedla pod ziemię, bo tylko tam odbywa się ruch samochodów.

W podjęciu decyzji o zakupie mieszkań w enklawach takich jak osiedle przy Okrzei duże znaczenie ma też pomysł na części wspólne. Tu inwestor wysoko podniósł poprzeczkę, proponując nie tylko strefę wypoczynku z dużym tarasem, salę fitness, sauny i kameralny klub bilardowy, ale również nowości: warsztat majsterkowicza i świetnie nagłośnioną salę kinową.

Osiedla premium bez wątpienia mają wpływ na otoczenie. Zmieniają krajobraz Trójmiasta, a przy tym wywołują inne pozytywne zjawiska: są lokalnym powodem do dumy, budują prestiż miejsc i marketing miast. Wpływają na poczucie estetyki, podnoszą aspiracje, motywują. Wszystko razem sprawia, że świetnie się sprzedają. Przykładem są apartamenty w Nowym Orłowie, które pobiły rekordy popularności, szybko znikając z ofert dewelopera i przynosząc zyski na rynku wtórnym.

Niebawem do grona prestiżowych osiedli Invest Komfort dołączy Botanica Jelitkowo – wyjątkowa inwestycja inspirowana ideą miasta-ogrodu. Położony zaledwie 500 metrów od morza kompleks mieszkań będzie dowodem na znaczący rozwój rynku nieruchomości premium w Polsce. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców projektanci przygotowali szereg udogodnień, m.in. kort tenisowy, elegancki klub fitness z saunami, siłownię zewnętrzną i strefę relaksu.

Cechą charakterystyczną osiedla jest zaprojektowana na szeroką skalę przestrzeń zielona wokół budynków, która ma sprzyjać wypoczynkowi i harmonii. Znajdą się tam m.in. oczka wodne, kładki, trejaże, hamaki i przede wszystkim bujna, różnorodna roślinność. Natura została zaproszona także do wnętrz inwestycji, w postaci organicznych materiałów i ręcznie wykonanych dekoracji, inspirowanych przyrodą. Całość tworzy magiczne miejsce i wyjątkowy punkt na mapie trójmiejskich inwestycji premium.

Dodaj komentarz