luksusowe wnętrza
Aranżacja wnętrz,  Finanse

Luksus za grosze

Oceń ten artykuł

Nie sztuką jest urządzić mieszkanie przy dużych nakładach finansowych, tak by porażało swym wyglądem już na samym wejściu. Sztuką jest natomiast urządzenie go tak, by wyglądało na luksusowe i sprawiało wrażenie droższego niż jest w rzeczywistości. Okazuje się jednak, że przy odrobinie dobrych chęci i sprytu  wszystko jest możliwe.

Postaw na połączenie starego z nowym

Z luksusem kojarzy się przede wszystkim styl i smak, a tego z pewnością nie brakuje w wielu mieszkaniach urządzonych w nowojorskim klimacie. Znane z wielu hollywoodzkich produkcji nowojorskie wnętrza to połączenie ciekawych nowoczesnych dodatków typu okrągła, nowoczesna lampa ze stylowymi klasycznymi meblami.

Wiele ciekawych lamp dostaniemy okazyjnie w sklepach internetowych. Sporym powodzeniem cieszy się też oświetlenie ze sklepów sieciowych. Warunek jest jeden, zanim zamówimy lub kupimy , obejrzyjmy taka lampę dokładnie. Stylowe meble, to często przypadek lub prezent po przodkach, o czym wiedzą wszyscy koneserzy tradycyjnych form. Więc jeśli chcemy urządzić mieszkanie w eklektycznym klimacie, poszukajmy ciekawych rozwiązań wśród rodziny lub też w pobliskim antykwariacie.

Przełam powierzchnię matową połyskiem

Kolejnym zabiegiem, który podkreśli blichtr naszego mieszkania, to połączenie powierzchni matowych z meblami na wysoki połysk. Umiejętnie znalezione, ciekawie będą się prezentować zarówno w salonie, jak i w kuchni.

Blichtr uwielbia lustra

Stylowe lustro w odpowiednich ramach, to kolejny zabieg, który doda naszemu mieszkaniu blasku, a przy okazji optycznie je powiększy. Więc zamiast inwestować w jakiś fajny obraz, postawmy na lustro w bogato rzeźbionej ramie, koniecznie srebrnej lub złotej. Ciekawie prezentuje się też ściana cała wypełniona lustrami, najlepiej w różnych rozmiarach I klimacie. Istotne jednak, by pasowały do siebie ramy.

Luksus zaklęty w szczegółach

Luksus za grosze to także umiejętnie dobrane dodatki. Stylowe świeczniki, niebanalny zegar to element obowiązkowe bez względu na styl. Z kolei jakiś fajny włochaty dywanik lub poduszki z miękkiego materiału, podkreślą charakter danego wnętrza, a przy okazji ocieplą każde mieszkanie bez względu na cenę.

Dodaj komentarz