blok mieszkalny szary
Poradniki

Czym deweloperzy kuszą klientów w Katowicach?

Oceń ten artykuł

W czasach gdy liczba mieszkańców w Katowicach z roku na rok maleje, a ceny mieszkań nie spadają drastycznie w dół, niektórym deweloperom nie wystarczy już zwyczajna oferta.  Aby zachęcić potencjalnych nabywców trzeba się prześcigać w nowych pomysłach i poszukiwać nowoczesnych rozwiązań. Dlatego inwestor zanim podejmie budowę osiedla, bądź domków jednorodzinnych, w swoim projekcie na pewno uwzględni wykorzystanie technologii ułatwiającej życie dla przyszłych mieszkańców.

Sprawdź również: Zakup nieruchomości w Radomiu – czy warto?

Specjalny klucz umożliwiający otwieranie kilkudziesięciu lokatorom zamku we wspólnych drzwiach klatki schodowej, nie pozwalając jednocześnie na wzajemne otwieranie zamków przypisanych do konkretnych właścicieli, to jedno z udogodnień na osiedlu Złota Brama budowanego przez firmę Domariusz Sp. z o.o. Dzięki temu za pomocą jednego klucza można otworzyć wszystkie pomieszczenia zamiast używać do tego grubego pęku kluczy.  Dodatkowym zabezpieczeniem dla lokatorów jest brak możliwości dorobienia klucza bez posiadania specjalnej karty kodowej. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również system „inteligentnej” instalacji elektrycznej opartej na magistrali EIB. Dzięki temu za pomocą jednego klawisza można ustawić temperaturę, kąt żaluzji, czy natężenie światła w pomieszczeniu. W domach lub mieszkaniach prywatnych estetyka instalacji ma duże znaczenie. Rozplanowywanie ułożenia kabli, aby urządzenia sterujące były jak najmniej widoczne jest priorytetem. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu napięcie 230v jest doprowadzone tylko i bezpośrednio do odbiorników prądu (lampy, gniazdka elektryczne). Czujniki, klawisze sterujące (wyłączniki) komunikują się z systemem poprzez jeden dwużyłowy przewód biegnący wokół całego budynku. Skoro mówimy o ułatwianiu sobie życia, to dlaczego nie pomyśleć o super szybkim dostępnie do Internetu? Na Osiedlu Książęcym w dzielnicy Ligota zainstalowano światłowodową sieć dostępową – FTTH, pełniącą rolę medium transmisyjnego. Taka technologia doprowadzona bezpośrednio do mieszkania klienta zapewnia mu dostęp do nowej generacji szybkiego Internetu i telewizji wysokiej rozdzielczości HD. Poza udogodnieniami natury technicznej, deweloper zachęca nabywców także architekturą. Stowarzyszenie Architektów Polskich wyróżniło Osiedle Książęce za najlepszy projekt architektoniczny roku 2010. Zdobywcą nagrody jest katowicka pracownia AIR Jurkowscy. 

Kolejnym inwestorem chcącym pozyskać klientów architekturą z wyższej pułki jest Okam Capital Sp. z o.o., który do projektu osiedla Dom na Trzech Stawach wybrał renomowaną pracownię Konior Studio. Wyrafinowana forma architektoniczna, dobrane ze smakiem detale, wytworna i elegancka recepcja to tylko niektóre ze specjalności, jakie szykuje inwestor i które niebawem powstaną nad jednym ze stawów w stolicy Górnego Śląska. Ma tu być także centrum sportowe, a w budynkach mieszkaniowych Lobby wykonane w kamieniu i drewnie, eleganckie tapety oraz dywany w częściach wspólnych. Fasada bloków będzie wykonana z klinkieru, co z daleka ma przykuwać uwagę.  Już teraz można przeczytać na reklamach, że pierwsze dziesięć klientów może zakupić mieszkania w cenie promocyjnej 5000zł/m. Nawet jeśli nie ma w najbliższym otoczeniu stawów i wielu terenów zieleni, deweloperzy próbują stworzyć atmosferę parku między zabudowaniami. Atrium Geo to projekt zakładający wybudowanie dwóch kilkukondygnacyjnych bloków między którymi powstanie zielone atrium. Będzie ono dostępne jedynie dla mieszkańców. Nabywcy, kupujący mieszkania na parterze, będą mieli do dyspozycji ogród, natomiast mieszkańcy ostatniej kondygnacji komfortowe tarasy.   Skoro mowa o tarasach, nie można pominąć katowickiej firmy MK Inwestycje, która w niedługim czasie rozpocznie realizację budowy osiedla Widok w dzielnicy Koszutka. Deweloper kusi potencjalnych klientów tarasami, które mają być wykonane w formie deku z egzotycznego drewna Bankirai. Drewno jest bardzo twarde, co powoduje, że doskonale znosi oddziaływanie słońca, śniegu i deszczu. Całość terenu osiedla oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części jako zielone trawniki. W tym projekcie także mamy do czynienia ze znaną pracownią architektoniczną ze Śląska, którą jest wielokrotnie nagradzana Meduza Group s. c.Poza takimi udogodnieniami firmy oferują klientom także inne dodatkowe usługi. Krakowski inwestor Activ Investment budujący bloki przy ul. Krzywoustego na osiedlu Tysiąclecia zachęca kupców do współpracy ze sprawdzonymi fachowcami w dziedzinie aranżacji wnętrz.  Ciekawe jakie jeszcze pomysły zrodzą się w głowach deweloperów chcących pozyskać w trudnych czasach klientów? Nabywcy, których stać na drogie lokum mogą z pewnością zacierać ręce słysząc o nowych projektach i co krok kolejnych innowacyjnych rozwiązaniach rodem z filmu.

Dodaj komentarz