szczecin - morze - widok
Poradniki

Co nowego w mieście Gryfa?

Oceń ten artykuł

Szczecin to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich miast. Dostęp do morza, własny uniwersytet, liczne teatry, a także duże skupiska zieleni miejskiej to nie jedyne jego atrakcje. Trudno się zatem dziwić, że nowych i ciekawych inwestycji na rynku pierwotnym w mieście Gryfa wciąż licznie przybywa. Przyjrzyjmy się zatem niektórym z nich.

Sprawdź również: Dach dwuspadowy – ile kosztuje?

Na dobry początek

W samym centrum Szczecina nieopodal parków Noakowskiego oraz Kasprowicza jak przysłowiowe grzyby po deszczu, powstaje nowy zespół mieszkalno-usługowy – Osiedle Mickiewicza. Jak zapewnia deweloper, Idea Invest Sp. z o.o., osiedle jest połączeniem przedwojennej zabudowy z najnowocześniejszymi rozwiązaniami architektonicznymi. W rzeczywistości będą to dwa 4 piętrowe budynki, połączone ze sobą tarasem i zielonym dziedzińcem. W pierwszym budynku, o jakże nowoczesnej formie i licznych przeszkleniach, nazwanym budynkiem „A” dostępne będą 52 mieszkania. Natomiast w 3 kondygnacyjnym budynku „C”, nawiązującym do dawnej przedwojennej zabudowy, przewidziano budowę raptem 11 mieszkań. Aktualnie na Osiedlu Mickiewicza w sprzedaży znajduje się 49 mieszkań, oddanych właśnie do użytku, o niewielkiej lecz zróżnicowanej powierzchni od 22 do 48 metrów kwadratowych. Wybór tego typu rozwiązań nie był przypadkowy. Bowiem, jak sugerują inwestorzy, lokale o niewielkiej powierzchni, budowane z myślą o ludziach młodych, są doskonałą propozycją na tak zwany start, a ich mniejsza powierzchnia gwarantuje także niższe koszty utrzymania. Ponadto mieszkania o małym metrażu, w dodatku w centrum miasta, to doskonała lokata kapitału jako mieszkania pod wynajem. Z kolei zainteresowanych zakupem mieszkania o większej powierzchni powinien uciszyć fakt, że istnieje możliwość łączenia poszczególnych lokali. Cena w przypadku mieszkania Osiedlu Mickiewicza wynosi od 4 288 do 5 527 PLN brutto za metr kwadratowy.

Z ogródkiem na parterze lub z balkonem na piętrze

Z kolei miłośników niskiej zabudowy wielorodzinnej z pewnością przyciągnie najnowszy pomysł firmy Vastbouw Polska sp. z o. o., usytuowany w dzielnicy Szczecin Północ. Natural Park, o którym mowa, to niewielkie osiedle, posiadające raptem dziesięć 3 piętrowych budynków mieszkalnych z jedną lub dwiema klatkami. W tej kameralne propozycji znajdzie się łącznie 36 dwu, trzy i cztero-pokojowych mieszkań, o zróżnicowanej powierzchni od 53 do 72 metrów kwadratowych. Te usytuowane na parterze dodatkowo będą posiadały niewielki ogródek, natomiast mieszkania na piętrze -balkon. W kondygnacji podziemnej przewidziano budowę garaży i komórek lokatorskich, a na dziedzińcu budowę placu zabaw. Cena za metr kwadratowy mieszkania w Natural Park wynosi około 4500 PLN. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku.

W sąsiedztwie wymiaru sprawiedliwości

Przy Owocowej, na rogu ulicy 3-go Maja, oddano właśnie w standardzie deweloperskim do dyspozycji przyszłych lokatorów nowe mieszkania i lokale użytkowe. Tym razem pomysłodawcą inwestycji była firma Steed S.A. W pięciopiętrowym budynku powstało raptem 15 przestronnych mieszkań o powierzchni od 55,1 do 94,8 metrów kwadratowych i różnej ilości pokoi, od 2 do 5. Na pierwszym i drugim piętrze zaprojektowano mieszkania dwu i trzy- pokojowe, o powierzchni od 40 do 55 metrów kwadratowych, natomiast na trzecim piętrze znalazły się przestronne dwupoziomowe ponad 80 metrowe mieszkania z niesamowitym widokiem i z przepięknymi, zielonymi tarasami. Atrakcyjność budynku przy ulicy Owocowej wynika przede wszystkim z jej lokalizacji i nietuzinkowego sąsiedztwa; sądu, policji, dworców PKP jak i PKS, a także głównych węzłów komunikacji miejskiej, szkół i wyższych uczelni. Poza mieszkaniami na parterze znalazło się 6 lokali o charakterze usługowym, które są znakomitym miejscem dla kancelarii prawniczych, biur rachunkowych, jak i gabinetów lekarskich. W przypadku mieszkań na Owocowej poza lokalizacją korzystna wydaje się również cena, która w zależności od mieszkania i jego położenia, waha się tu od 4 725 do 5 225 PLN brutto za metr kwadratowy.

Z głową w chmurach

Nieopodal centrum w dzielnicy Szczecin Zachód powstaje także nowoczesny na 11 pięter wysoki budynek o charakterze handlowo – usługowo – biurowym. Inwestycja Witkiewicza to z kolei pomysł lokalnej spółki handlowo-budowlanej Modehpolmo, działającej na szczecińskim rynku od 1995 roku.

Na parterze i pierwszym piętrze znajdą się lokale o charakterze usługowym i biurowym natomiast na piętrach od 2 do 10 mieszkania o mieszkania o powierzchni od 28 m2 do 73 metrów kwadratowych. Ponadto na X piętrze przewidziano budowę mieszkań typu apartament o imponującej powierzchni ponad 110 metrów kwadratowych. Niezależnie od piętra i metrażu wszystkie mieszkania będą miały balkony lub loggie. Natomiast w podziemiach znajdą się garaże i boksy rowerowe. Ponadto na każdym piętrze do dyspozycji mieszkańców będą dodatkowe komórki lokatorskie. Cena za urocze mieszkanie w wieżowcu plasuje się pomiędzy 4 000 a 4 300 PLN brutto za metr kwadratowy. Zakończenie budowy planowane jest na 2 kwartał przyszłego roku. Mickiewicza, Witkiewicza, Owocowa czy wspomniany Natural Park to nie jedyne inwestycje mieszkaniowe, jakie powstają w ostatnim czasie na terenie Szczecina. Powyższe przykłady pokazują, że inwestycji w stolicy województwa zachodniopomorskiego na rynku pierwotnym nie brakuje, a zaproponowane przez deweloperów ceny z pewnością przyciągną wielu klientów także z zagranicy.

Dodaj komentarz