mieszkanie - salon nowoczesny
Poradniki

Własne „M”. Jesienny przegląd poznańskich ofert mieszkaniowych

Oceń ten artykuł

Dynamiczny rozwój stolicy Wielkopolski  doceniają deweloperzy, którzy swoją ofertę na lokalnym rynku kierują coraz częściej do młodych i aktywnych klientów.

Największym zainteresowaniem wciąż cieszą się mieszkania w nowoczesnych budynkach na nowych osiedlach, położone blisko centrum lub z bardzo dobrym dojazdem i dobrze rozwiniętą infrastrukturą usługowo-handlową.

Sprawdź również: Ciekawe historie osiedli we Wrocławiu

Osiedle dla pomysłowych

Kto nie chciałby mieć „M” usytuowanego nieopodal tętniącej życiem poznańskiej starówki? Jakiś czas temu deweloper SGI Baltis i „Gazeta Wyborcza” ogłosili konkurs na nazwę przyszłego osiedla położonego w pobliżu najstarszych zabytków Poznania. Spośród ponad 200 nadesłanych zgłoszeń wybrano nazwę Tumski Park. To kameralne osiedle na Zawadach, w skład którego wchodzą dwa pięciopiętrowe budynki z 216 mieszkaniami o powierzchni od 45 do 90 metrów kwadratowych, łączy w sobie klasyczne motywy z nowoczesnymi elementami ze stali i szkła. Najnowsza inwestycja SGI Baltis ma zostać oddana do użytku do końca 2012 roku. Ceny mieszkań wahają się  tu od 4600 do 6300 złotych za mkw.

„M” kompaktowe

Usytuowane w okolicach centrum osiedle Red Park realizowane przez RED Real Estate Development powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie parku przy ul. 28 Czerwca. Tworzyć go będą cztery trzynastopiętrowe budynki mieszkalne z garażami podziemnymi i – jak na nowoczesne osiedle przystało –  z  handlowo-usługową Galerią Red Park. W sierpniu, podczas realizacji pierwszego etapu projektu, powstało 130 mieszkań o powierzchni od 30 do 56 mkw. Konstrukcja budynków i układ funkcjonalny mieszkań dają swobodę dowolnego planowania wnętrz. Dzięki temu można np. wygospodarować w mieszkaniu dodatkowy pokój. Istnieje także możliwość łączenia lokali. Inwestor zaproponował popularne dziś rozwiązanie, oferując mieszkania o maksymalnej powierzchni mieszkalnej przy minimalnym metrażu części wspólnych.  Inwestycja oddana zostanie  w III kwartale 2013 roku. Ceny zaczynają się od 5100 złotych za mkw.

Kawałek zieleni dla każdego

 „Kasztanowa Aleja” nawiązuje do dawnej zabudowy wzdłuż ulicy Wojskowej. Jak przekonuje deweloper Echo Investments, projekt zakłada realizację zespołu budynków o wyrazistym stylu, łączącym nowoczesne rozwiązania z klasyczną estetyką. Kasztanowa Aleja składać się będzie z dwóch niezależnie funkcjonujących części z dziedzińcami, na których znajdą się tereny zielone i duży plac zabaw. W ofercie dostępne są 282 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 37 do 94 metrów kwadratowych. Każde z mieszkań, w zależności od standardu, będzie  posiadać ogródek, balkon, taras lub loggię. Ceny mieszkań zaczynają się od 6088 zł za mkw.

Dęby na Wildzie

O tym, że warto inwestować w grunty niedaleko centrum, przekonała się spółka  ASMA PRO, proponując młodym parom nowoczesne rozwiązania mieszkaniowe na Wildzie.  Dębowy Skwer II to kontynuacja inwestycji obiektu wybudowanego w 2009 roku. W nowym budynku na pięciu kondygnacjach znajdować się będzie 88 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 27 do 135 metrów kwadratowych, zlokalizowanych w dwóch klatkach schodowych. W podziemnej kondygnacji Dębowego Skweru II zaprojektowano halę garażową, co jest wielkim udogodnieniem w przypadku tego właśnie poznańskiego osiedla, na którym wciąż brakuje miejsc parkingowych. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców przewidziano ogrodzenie i monitoring. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na II kwartał 2012 roku. Przestrzeń wokół budynku zapełnią stare dęby.  Ceny mieszkań w Dębowym Skwerze II  rozpoczynają się od 5500 zł za mkw.

Jesień to czas, w którym zwykle najchętniej kupujemy mieszkania. I choć obecnie sytuacja na rynku nie zachęca do inwestowania w „M”, deweloperzy nie ustają w staraniach o pozyskanie klienta. Póki co, stawiają na oryginalne akcje promocyjne, kompaktowe mieszkania, tereny zielone i… prawdziwie jesienne nazwy realizowanych inwestycji. 

Dodaj komentarz