stadion dziesięciolecia
Poradniki

3 nowe miejsca w Warszawie, w których można spędzić walentynkowy wieczór

Oceń ten artykuł

Zastanawiasz się, gdzie iść w walentynki w Warszawie? Nie wiesz, jak zaskoczyć ukochaną osobę? Zabierz ją 14 lutego tam, gdzie nie była jeszcze z nikim innym! 😉 Sprawdź nasze zestawienie nowo otwartych miejsc na mapie stolicy, w których spędzicie niezapomniany, walentynkowy wieczór. 

FORT 8 – Fort Służew 1b

W Święto Zakochanych miejsce przygotowało wiele atrakcji – tak, aby wszyscy zakochali się Forcie 8 😉 Na odwiedzających czekają m.in. liczne promocje w restauracjach, pokaz filmów o miłości czy inspirujące warsztaty z Tatianą Mindewicz – Puacz “Miłość to dar, związek to praca…, czyli jak się zakochać a potem żyć długo i szczęśliwie.” Pełną walentynkową ofertę Fortu 8 znajdziemy na facebookowym wydarzeniu „Walentynki w Forcie 8”.

Idea powstania

Fort 8 to przestrzeń komercyjna, która powstała na terenie historycznego Fortu VIII Służew. Założeniem projektu było stworzenie przyjaznego miejsca spotkań w XIX-wiecznych koszarach z zachowaniem oryginalnych elementów, oryginalnej cegły i 130 detali, z jednoczesną pełną rewitalizacją i zachowaniem standardów nowoczesnych obiektów usługowych.

Fort 8 to miejsce dla osób w różnym wieku. W sobotnie poranki oblegany jest przez rodziny z dziećmi korzystające z oferty śniadaniowej i animacji dla najmłodszych, wieczorami przyjaciele spotykają się przy winie i włoskiej kuchni. To przestrzeń idealna zarówno na rodzinny spacer, spotkanie z kolegami, jak i romantyczną kolację. 

Cały Fort 8 jest miejscem zdecydowanie „psiolubnym”. Fortowe restauracje, kawiarnie i bar zapraszają z czworonożnymi przyjaciółmi. Zawsze znajdzie się dla nich miejsce i miska wody.

Atrakcje

W Forcie 8 znajdują się restauracje, pracownie i sklepy stworzone w zgodzie z filozofią slow life. Restauracje serwują sezonowe menu czy np. mięso z własnej hodowli. Można tu znaleźć zarówno wino i dobrą whisky jak i ciastko będące małym, cukierniczym arcydziełem. Nie brakuje także miejsc, gdzie w klimatycznych wnętrzach można zadbać o urodę. Znajduje się tu także świeżo otwarta przestrzeń eventowa, którą można wynajmować na różnorodne wydarzenia biznesowe i prywatne.

Lokalizacja

Położenie na terenie historycznego Fortu VIII Służew u zbiegu Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa sprawia, że Fort 8 to przestrzeń idealna dla mieszkańców południowej części Warszawy. Studenci mieszkający na terenie Kampusu SGGW mogą zabrać ukochaną osobę na romantyczny spacer – odległość dzieląca oba miejsca to jedynie 700 metrów. 

Znajdujący się w pobliżu zespół przystanków Nowoursynowska pozwala na łatwy dojazd także osobom mieszkającym w pozostałych dzielnicach stolicy. Droga z centrum miasta nie powinna zająć więcej niż 25 minut. Do dyspozycji mamy I linię metra i kilka linii autobusowych – jedne dowiozą nas na miejsce prosto ze stacji metra Służew (189, 193, 317) inne pozwolą dojechać z dalszych części Warszawy (185, 195, 148, 166). A jeżeli walentynkowy wieczór się przedłuży z pobliskich przystanków zabiorą nas autobusy nocne – N03, N33, N50
i N83. 

COSMOS MUZEUM – Łucka 15/3

Godziny otwarcia: 11:00 – 21:00

Bilety: stacjonarnie + online na www.eventbrite.com

  • Dorośli – 36 zł;
  • Studenci – 29 zł;
  • Dzieci poniżej 12 lat – 21 zł;
  • Bilet rodzinny – 72 (2+1); 88 (2+2); 104 (2+3) zł;*

*(osoby dorosłe + dzieci poniżej 12 lat);

Cosmos muzeum to miejsce idealne na walentynkowy wieczór – zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi, wypełnionymi eksponatami muzeami. Ukochaną osobę z pewnością zaskoczą pełne kolorów, świateł i iluzji optycznych sale a zwieńczeniem wieczoru będą oryginalne zdjęcia, które zrobią furorę wśród rodziny i znajomych i będą świetną pamiątką na kolejne, wspólne lata.

Idea powstania

“W dzisiejszych czasach ludzie starają się szybko zdobyć wiedzę na temat procesów, które dzieją się w naszym wszechświecie, jego porządków i praw. Muzeum nazywane jest Kosmosem nie tylko po to, by przypominało niewielką część doświadczeń kosmicznych w trakcie przechodzenia przez dmuchające iluzje umysłu, ale także po to, aby głębiej przyjrzeć się sobie i odnaleźć te małe wszechświaty, które postrzegają rzeczywistość na różne sposoby.”  –  Tomas Kairys & Matas Jakovlevas.

Cosmos Muzeum zaciekawi osoby w każdym wieku – od najmłodszych, którzy zachwycą się pełną gamą kolorów i kształtów, po młodzież przychodzącą do muzeum w celu wykonania oryginalnych zdjęć i osoby dorosłe, które doświadczając iluzji umysłu mogą poczuć się jak dzieci. 

Atrakcje

Warszawskie muzeum kosmosu to dwa poziomy i ponad 50 eksponatów. Do dyspozycji zwiedzających jest m.in. tunel wirowy, Infinity Mirror Room – pokój z tysiącami światełek, lustrzany labirynt czy Pokój Amesa oparty na złudzeniu optycznym – z dwóch osób będących w środku jedna wydaje się dużo większa od drugiej. Niezliczona ilość luster i odpowiednio dobrane oświetlenie nadają każdej przestrzeni niezwykłego, kosmicznego charakteru.

Kierunek zwiedzania muzeum jest dowolny a w każdym z pomieszczeń można zrobić nieograniczoną ilość zdjęć
i filmów. Dozwolone jest również dotykanie i poruszanie eksponatów. Przy niektórych zaznaczone jest nawet miejsce, w którym należy stanąć, by zrobić najlepsze zdjęcie. Ze względu na duże zainteresowanie polecamy wizytę w Cosmos Muzeum w tygodniu lub w godzinach okołopołudniowych – tak, by ominąć największe kolejki. 

Lokalizacja

Położenie w centrum miasta zapewnia dobry dojazd z każdego miejsca w Warszawie. Najszybszym środkiem komunikacji jest metro – stacja II linii Rondo Daszyńskiego oddalona jest od muzeum o 400 metrów. Do dyspozycji odwiedzających są również tramwaje (1, 10, 11, 22, 24) i autobusy (105, 109, 190, 155, 255, 171 i 178) a kilometr dalej stacja PKP i WKD Warszawa – Ochota. 

Wybierając się do Muzeum Kosmosu warto rozważyć romantyczny spacer w zimowej, warszawskiej scenerii. Spod Pałacu Kultury i Nauki zajmie nam on około 20 minut, z Placu Zamkowego 45 min. a startując z Łazienek Królewskich dotrzemy na miejsce mniej więcej w godzinę.

TEPfactor – CH Blue City, Al. Jerozolimskie 179

fort służew

Godziny otwarcia: pn.- sob.10:00 – 22:00, niedziela 10:00 – 20:00

Bilety: Cena za 1 godzinę:

  • Dorośli – 59 zł*;
  • Dzieci 10-15 lat – 45 zł*;

   *Koszt całej gry liczony proporcjonalnie za każdą minutę.

W parku rozrywki TEPfactor drużyna może liczyć od dwóch do sześciu osób. Jeśli komuś znudziły się restauracje, kina czy inne romantyczne miejsca może wybrać się na randkę pełną adrenaliny i przeżyć ze swoją drugą połówką niezapomnianą przygodę! Dzięki TEPfactor można pokonać wspólne słabości i sprawdzić się jako drużyna – a przecież każda zakochana para stanowi jedną drużynę! TEPfactor integruje i zbliża ludzi 😉

Idea powstania

Otwarty w maju 2019 roku TEPfactor to największy park rozrywki w Warszawie. Pierwszy koncept TEPfactor powstał 7 lat temu w Czechach. Nazwa TEPfactor to w skrócie Together Enjoy Play lub Team Enjoy Play. Obie formy są zdecydowanie poprawne i nawiązują do głównego założenia – team building, czyli budowania zespołu oraz pozytywnych relacji między ludźmi.

Koncept TEPfactor to produkt skierowany do szerokiej gamy odbiorców. Od klientów korporacyjnych, wybierających park rozrywki na miejsce firmowych integracji, przez klientów indywidualnych, zarówno osoby dorosłe jak i dzieci od 10 roku życia po szkoły – przy tak dużej frekwencji w klasach, dzieci nie mają możliwości zintegrowania się i spędzenia wspólnie czasu co powoduje narastające konflikty – tu na ratunek przychodzi TEPfactor. 

Atrakcje

TEPfactor to park sportowo – rozrywkowy, w którym na powierzchni 1500 m2 uczestnicy muszą sprostać 25 wyzwaniom wyselekcjonowanym spośród 4 kategorii: logika, cierpliwość, zręczność i siła fizyczna. Dodatkowo uczestnicy mogą wybierać między trzema poziomami trudności: brązowy, srebrny oraz złoty.

Labirynt jest otwarty – do 20 pokoi można wejść w dowolnej kolejności. Przechodząc przez kategorie w trakcie gry otrzymujemy wskazówki, które pomogą otworzyć cztery pokoje premium. Jeśli uda nam się przejść przez wszystkie pokoje premiowe otrzymamy wskazówkę, aby otworzyć skarb! Na przejście całej gry potrzebujemy od 3-4 godzin. Zadania można wykonywać w dowolnej kolejności, ilość prób nie jest ograniczona, ale każde jest limitowane czasowo.

Lokalizacja

Park rozrywki TEPfactor znajduje się na terenie centrum handlowego Blue City na warszawskiej Ochocie. Centrum komunikacyjnym tego obszaru jest oddalona o 1,5 km stacja kolejowa i dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, zapewniający dojazd zarówno z podwarszawskich, jak i bardziej oddalonych miejscowości. Podróż z dworca do CH Blue City nie powinna zająć więcej niż 10 minut (autobusy linii 127, 158, 187, 517 i 717). 

Rejon centrum handlowego obsługuje zespół przystanków Berestecka, swoją pętlę ma tutaj też linia 172 (Sadyba-CH Blue City). Bezpośrednie połączenie z centrum Warszawy zapewniają autobusy linii 127, 158 i 517 (ok. 15 minut).

Opracowanie: https://gethome.pl

Dodaj komentarz