aranżacja łazienki
Aranżacja wnętrz

Organizery do szuflad w kuchni i w łazience

Oceń ten artykuł

Czy zdarzały Wam się sytuacje, że po zrobieniu porządku w szafkach i szufladach, odnieśliście wrażenie, że bałagan zrobił się sam, znacznie szybciej niż powinien?

Rozwiejemy Wasze wątpliwości, ten wieczny nieporządek to nie magiczna siła z kosmosu robiąca Wam na złość, to niestety brak odpowiedniej organizacji. Mamy dla Was kilka ciekawych rozwiązań i inspirujących pomysłów, dzięki którym być może, uda się Wam zachować porządek w szufladach przez długi czas.

Sprawdź także: Gocław, Saska Kępa, Grochów – gdzie najlepiej zamieszkać na Pradze Południe?

Sprzątamy szuflady

Pierwszym krokiem do uwolnienia szuflad od nadmiernego, powracającego bałaganu, jest zrobienie rozsądnego przeglądu wszystkiego,co się w nich znajduje. Jeśli podejdziecie do tego, jak do zadania, które należy wykonać szybko i sprawnie, operacja wyrzucania zbędnych przedmiotów przebiegnie bezboleśnie. Nie silcie się na sentymenty wobec starych łyżek i ręczników.

Jeśli nie używaliście ich przez dłużej niż rok, prawdopodobnie nie użyjecie ich już nigdy. Przechowywanie rzeczy, które mogą się jeszcze przydać, w miejscach, które na co dzień są intensywnie wykorzystywane (a takimi miejscami są właśnie szuflady kuchenne, czy łazienkowe) to nie zbyt udany pomysł. Jeśli są rzeczy, których nie chcecie wyrzucić, bo wiara, że kiedyś staną się przydatne (ewentualnie nabiorą wielkiej wartości, w co wielu z Was może wierzyć, bo przeleżały nietknięte przez kilka pokoleń) znajdźcie miejsce w piwnicy, lub innym pomieszczeniu, gdzie spokojnie będą mogły czekać, aż ktoś sobie o nich przypomni, zamiast zaśmiecać szuflady.

Organizujemy przestrzeń w szufladach

W zależności od wielkości kuchni i łazienki, ilości szuflad i planowanego ich wykorzystania z zamiarem zachowania porządku, do wyboru macie mnóstwo przydatnych rozwiązań, które znacznie ułatwią Wam życie codzienne i oszczędzą czas, który traciliście na poszukiwanie łyżek do sałaty czy nowej tubki pasty do zębów.

Nowoczesne kuchnie, jeśli są dobrze przemyślane, mają całe mnóstwo ciekawych rozwiązań, a projektanci, zainspirowani różnorodnymi możliwościami, które daje rynek, bardzo często już na etapie projektowania proponują klientom organizery do szuflad. Jeśli stoicie przed wyborem nowych mebli, nie wahajcie się, jeśli dobrze zorganizowane szuflady wraz z przegrodami kosztowały Was będą trochę więcej. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w szufladach to znaczna oszczędność czasu, tak bardzo dziś potrzebnego i cennego na co dzień.

Funkcjonalność ponad wszystko

Bez względu na to, czy jesteście posiadaczami nowej kuchni, czy też chcecie uporządkować przestrzeń używaną od wielu lat, powinniście wiedzieć, że to funkcjonalność spełniać tu będzie najważniejszą rolę. Wewnątrz szuflad kuchennych zamontowane mogą zostać przegrody, pojemniki, podziały na sztućce, talerze i garnki (w przypadku szerokich i głębokich szuflad), przyprawy i wszelkie inne produkty niezbędne w kuchni każdego dnia. Ta sama zasada dotyczy oczywiście organizerów, które mogą zostać zainstalowane w szufladach w łazience, aby znalazły się tam tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze przedmioty.

Pamiętajcie też, że nie musicie wydawać fortuny na to, żeby utrzymać porządek. Jeśli Wasze fundusze nie pozwalają Wam na zakup gotowych organizerów i przegródek, możecie pokusić się o wykonanie ich własnoręcznie, za pomocą posiadanych pudełek, czy desek dociętych na wymiar, które z powodzeniem spełnią nadaną im funkcję , jeśli dobrze to przemyślicie i wykonacie. Najważniejsza rzecz to przechowywać w często używanych miejscach tylko to przedmioty, które rzeczywiście są tam potrzebne oraz trzymać się postanowienia o tym, aby nie umieszczać tam wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu rąk. Dobrze zorganizowane szuflady to wygoda każdego dnia i więcej czasu na przyjemności.

Dodaj komentarz