biała kuchnia z wyspą
Aranżacja wnętrz

Najlepsze domówki, kończą się w kuchni

Oceń ten artykuł

Kuchnia jest sercem domu. To odwieczna prawda, którą każdy niezależnie od wieku oraz doświadczenia potwierdzi. Polacy to naród bardzo gościnny, uwielbiamy się spotykać i być zapraszanymi. Coraz częściej widujemy się bez okazji, aby porozmawiać przy lampce wina. Kuchnia jako serce domu powinna być przytulna, miła dla oka oraz ciepła i domowa. Każdy kto choć raz organizował domówkę wie, że najważniejsza jest dobra atmosfera, dużo jedzenia oraz wyborne towarzystwo przyjaciół. Aby atmosfera była jeszcze przyjemniejsza, warto zadbać o kilka dodatków, które ułatwią przyjmowanie gości.

Sprawdź również: Zakup nieruchomości a PIT

Kredens współczesności

Idealnym pomysłem będzie witryna z zastawą. Taka szklana witryna nazywana jest kredensem współczesności. Oczywiście niektórym od razu skojarzy się z klasyczną kuchnią, ale jest to element niezwykle dekoracyjny. Mebel ten w sposób niebywały i reprezentacyjny pozwoli na wyeksponowanie kuchennej zastawy, kieliszków oraz porcelanowych dodatków. A dzięki swojemu odwołaniu do przeszłości, stworzy przyjemny klimat. To także mebel funkcjonalny, ponieważ dzięki swoim przeszkleniom, pozwoli na znalezienie potrzebnej rzeczy osobie niezorientowanej w danej kuchni. Producenci witryn, proponują zarówno coś dla wielbicieli klasycznych rozwiązań, ale także wersje minimalistycznie. Bardzo często są to proste fronty z przeszkleniami.

Wyspa

Kolejnym idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących gości oraz mających duże rodziny będzie wyspa w kuchni. To wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki niej zaoszczędzimy miejsce oraz z łatwością przygotujemy wspólnie posiłki. Dużym wyzwaniem będzie projekt. Warto zwrócić uwagę, aby był do niej dostęp z każdej strony oraz żeby nie zakłócała komunikacji wewnątrz całej przestrzeni. Nie może być położona zbyt blisko drzwi oraz innych otwieranych elementów. Takie minimalne przejście musi mieć ok 60 cm. Warto także zwrócić uwagę na powierzchnię wyspy. Trzeba ją dopasować do urządzeń, które mają się na niej zmieścić. Znaczące będą wymiary zlewozmywaka, płyty grzewczej czy sokowirówki.

Jeśli chodzi o płytę grzewczą powinniśmy zarezerwować dodatkowo ok 40 cm z każdej strony. Wyspa to ozdoba nie tylko kuchni, ale także całego mieszkania. Może pełnić funkcje mini jadalni lub też zintegrowanego centrum dowodzenia kuchennego.

Bar

Następnym prostym pomysłem, który spełni wymagania najbardziej gościnnych osób jest barek. To idealna alternatywa na osób lubiących poranną kawę w towarzystwie, bądź lampkę wina wieczorem. To super pomysł na przysłonięcie blatu roboczego i całego bałaganu podczas gotowania. Jednak takie rozwiązanie pozwoli utrzymać kontakt z gośćmi, którzy przyjdą na ucztę. 

Dodaj komentarz