Wrocław z lotu ptaka
Jak wybrać mieszkanie? – porady

Krzyki Wrocławia – najnowsze propozycje mieszkaniowe

Oceń ten artykuł

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o atrakcyjności najnowszych ofert inwestycyjnych we Wrocławiu. Tym razem przyjrzyjmy się kilku propozycjom, powstającym w prężnie rozwijającej się dzielnicy Krzyki, która  przed wojną stanowiła podmiejską  wieś Kriten. Usytuowana w południowej części Wrocławia wciąż należy do jednej z bardziej prestiżowych dzielnic stolicy Dolnego Śląska.

Sprawdź również: Bielsko-Biała – miasto atrakcyjne nie tylko pod względem cen mieszkań

Inspirowane włoską kulturą

Większość powstających tu inwestycji budowalnych to niewielkie, zamknięte osiedla. Przykładem takiej propozycji jest chociażby osiedle „Mała Toskania” , które w jednym budynku w otoczeniu śródziemnomorskiej, toskańskiej zieleni, ulokowało 161 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 27 do 67 metrów kwadratowych, czy też równie inspirowane włoską architekturą osiedle Lokum di Trevi, oferujące z kolei zespół 5 kondygnacyjnych budynków z 390 mieszkaniami o powierzchni od 22 do 88 metrów kwadratowych. Okazuje się, że za namiastkę włoskiego szyku trzeba jednak trochę zapłacić. W przypadku „Małej Toskanii” cena, jak na Wrocław, wydaje się nawet przystępna i waha się pomiędzy 5 179 do 5 550 PLN brutto natomiast w Lokum di Trevi cena za metr kwadratowy wynosi od 5 187 do 7 720 PLN brutto.

W budynkach dawnej papierni

Wśród mieszkaniowych propozycji na wrocławskich Krzykach klienci poszukujący mieszkania „z duszą”, ale „po liftingu” również powinni znaleźć coś dla siebie. W rozległym kwartale przy ul. Kościuszki powstaje bowiem zespół mieszkaniowy Nowa Papiernia, adoptujący między innymi dwa budynki dawnej papierni z 1889 roku. To tu niegdyś w dawnych Wrocławskich Zakładach Wyrobów Papierowych powstawały słynne w całej Polsce „niebieskie zeszyty”W nowej aranżacji powstaną tu klimatyczne 4 piętrowe lofty, które ze względu na swój niewielki, jak na lofty metraż, zostały nazwane soft loftami. To już drugi, we Wrocławiu przykład wykorzystania poindustrialnych pomieszczeń do adaptacji mieszkalnej. Pierwsza tego typu realizacja powstała Lofty Platinum powstała przy ulicy Inowrocławskiej.W przypadku Nowej Papierni dodatkowo zaaranżowany będzie również nowy 7-piętrowy budynek mieszkalny, nawiązujący stylem i aranżacją do całości wykończenia. Łącznie w I etapie Nowej Papierni powstaną 123 mieszkania o metrażu od 36 do 103 metrów kwadratowych . Na parterze z kolei przewidziano przestrzeń na 4 lokale użytkowe .Każde mieszkanie posiadać będzie balkon lub przestronny zielony taras o powierzchni od 32do 197 m.kw. W podziemnej kondygnacji zaplanowano wielostanowiskowy garaż a także komórki lokatorskie Cena za metr kwadratowy w przypadku tej inwestycji, której zakończenie planowane jest na I kwartał 2014, waha się w zależności od standardu od 6 080 do 8 856 PLN brutto.

Z dużym okiennym przeszkleniem

Zwolenników dużych przestrzeni z pewnością zainteresuje położone w otoczeniu niskiej zabudowy domów jednorodzinnych- Osiedle Unruga. Osiedle Unruga to wspólnota 40 apartamentów w 20 bliźniaczych domach jednorodzinnych, oferująca mieszkania 3 i 4 pokojowe, o wysokości 2,9 i 3,0 metrów, dużych przeszkleniach okiennych i dość sporym metrażu od 75 do 118 metrów kwadratowych. Osiedle ,jak na nowoczesne rozwiązanie przystało, ma charakter zamknięty, a z myślą o aktywnym wypoczynku zaprojektowano tu boisko wielofunkcyjne oraz miejsce spotkań przy grillu. Ponadto duża powierzchnia osiedla pozwoliła na wydzielenie działki, pełniącej funkcję przydomowych ogródków. Cena za metr kwadratowy na Osiedlu Urunga za metr kwadratowy na dzień dzisiejszy wynosi 6 350 PLN brutto.

W zabudowie szeregowej

Rozwiązania w zabudowie szeregowej w spokojnej wrocławskiej dzielnicy Krzyki-Jagodno przy ul. Vivaldiego oferuje z kolei Osiedle Preludium. Aktualnie pozostało 15 wolnych mieszkań o powierzchni od 67 do 94 metrów kwadratowych, w cenie od 4 675 zł do 5 750 PLN za metr kwadratowy.

Powyższe propozycje mieszkaniowe to jedynie wybrane przykłady najnowszych inwestycji budowlanych we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, w której w zależności od upodobań, ceny i zapotrzebowania każdy zainteresowany mieszkaniem we Wrocławiu zapewne znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz