kartka i ołówek, projektowanie
Aranżacja wnętrz

Drapacz chmur od Giorgio Armaniego i jego luksusowe wnętrza

Oceń ten artykuł

Giorgio Armani oraz Daniel Libeskind, znany na całym świecie architekt polskiego pochodzenia wspólnie stworzą drapacz chmur. Armani zaprojektuje wnętrze, a Libeskind budynek. A jak my możemy stworzyć luksusowe pomieszczenie w stylu włoskiego projektanta?

Sprawdź także: Wielka płyta, rama H i kamienica – czy rodzaj budynku ma znaczenie dla najemców?

Drapacz chmur to 60-piętrowy Century Spire, który ma kształt kwitnącego kwiatu. Giorgio Armani zaprojektuje wnętrza budynku, w tym luksusowe wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Daniel Libeskind natomiast, będzie czuwał nad realizacją projektu gmachu oraz pozostanie jego głównym wykonawcą. Wieżowiec powstanie w finansowym centrum Filipin – mieście Makati.

Giorgio Armani, dla wielu znany jedynie jako projektant modowy, zajmuje się również stylizacją wnętrz. Zaczynał jako projektant witryn sklepowych, a dziś stylizuje luksusowe pomieszczenia. Do tej pory zaprojektował m.in. wyposażenie ponad 60 ekskluzywnych lokali w apartamentowcu znajdującym się w centrum Rzymu oraz wnętrze hotelu w Mediolanie, które firmowane jest jego nazwiskiem.

Jak stworzyć własne wnętrze w stylu Armaniego?

Moda włoskiego projektanta kojarzy się z prostotą i elegancją, które królują także w stylizowanych przez niego przestrzeniach. Pod marką Armani Casa możemy kupić meble, dodatki, rozwiązania do łazienek i kuchni. Projektant niezwykłą uwagę przywiązuje do szczegółów oraz jakości wykończenia prostych w formie przedmiotów.

Wnętrze w stylu Giorgio Armaniego to najczęściej połączenie, wydawałoby się nudnych kolorów. Projektant komponuje ze sobą krem i beż z szarościami, czernią i grafitem. Takie zestawienie kolorystyczne powoduje, że kremy i beże nie są monotonne, a szarości podkreślają ich ciepłe działanie. Dodatkowo, szarość we wnętrzu przede wszystkim działa uspokajająco, wyciszająco, a także porządkuje przestrzeń.

W mieszkaniu stylizowanym przez projektanta możemy znaleźć różnego rodzaju wariacje na ścianach jak np. odważne geometryczne wzory z kamienia, czy ryzykowne i kosztowne metaliczne motywy dekoracyjne. Dlatego też, inspirując się dziełami projektanta nie należy obawiać się małych szaleństw na ścianach, które nadają pomieszczeniu charakteru i sprawiają, że nie jest ono nudne.

W domu Giorgio Armaniego znajdują się jedynie podstawowe meble takie jak sofy, stoły, fotele oraz krzesła. Zbyt dużo sprzętów domowych według projektanta zakłóca harmonię przestrzeni. Mieszkanie nie ma charakteru całkowicie minimalistycznego, ale styl wnętrz jest raczej prosty.

Urządzając mieszkanie w stylu Armaniego powinniśmy pamiętać, że w jego pomieszczeniach czuć wszechobecny komfort, wygodę i funkcjonalność. Aby je uzyskać należy zachować prostotę i harmonię, przy użyciu najzwyklejszych kolorów i przedmiotów, bez żadnych nowatorskich i szokujących zabiegów. Ale pamiętajmy, aby wszystko co komponujemy w takim wnętrzu miało charakter nowoczesny i designerski.

Dodaj komentarz